توله سگ شيتزو

سگ شيتزو کراس


توله سگ شيتزو کراس حاصل جفت گيري و ترکيب يک سگ شيتزو خالص با يک نژاد ديگر است.در واقع يکي از پدر يا مادر او شيتزو خالص بوده اند.نژادي که با شيتزو ترکيب مي شود مي تواند نژاد هاي زير باشد که بيشتر شامل :


ترير وست هايلند، يورکشاير ترير، پودل، مالتيز، هاوانيز ، کاکر اسپانيل  است


 


 


سگ شيتزو کراس


ويژگي هاي شخصيتي سگ شيتزو کراس


احساساتي بودن از خصوصيات بارز و از ويژگي هاي سگ شيتزو کراس است  و جاي مورد علاقه ش روي پاي شما است . به طور کلي سگ  شيتزو خيلي تنبل نيست. هميشه هشيار و سرزنده س و ممکنه روي کسي که که تازه واردشده پارس کند.


 


 


 


نگهداري سگ شيتزوکراس


 


براي سگ شيتزوکراس تا وقتي که با شما باشه فرقي نمي کند که کجا زندگي مي کند. اين نژاد  خيلي راحت خودش را با محيط اطراف  وفق مي دهد و مي تواند در يک  آپارتمان کوچيک تو شهر يا يک  خانه  بزرگ خارج شهر زندگي کند.


 


سگ شيتزو کراس يک سگ خونگي است  و نمي تواند بيرون زندگي کند. با اين حال، کمي بازي تو حياط را دوست دارد . از پياده روي هاي کوتاه روزانه خوشش مي آيد. البته خيلي سگ فعالي نيست.


 


سگ شيتزو کراس دوست دارد روي پاتون بشينه يا دور خونه بچرخه، با اسباب بازي هاش بازي کند يا تا دم در بدوه و از مهمونا استقبال کند. مثل سگ هاي که صورت کوتاه دارند،سگ  شيتزو کراس هم نسبت به گرما حساس است به همين دليل بايد در داخل خانه و جايي که تهويه هوا داره، نگهداري شود  تا گرما زده نشود.


 


 


سگ شيتزو کراس  بدون ترس از روي تخت يا صندلي  مي پرد. با اينکه اين ارتفاع ها به نظر زياد نمي رسد، اما براي اندازه ي کوچيک سگ شيتزوکراس ،به بلندي يک  برج مي ماند و متاسفانه اين پرش ها در بيشتر مواقع  باعث صدمه به او خواهد شد زيرا جلوي بدن سگ شيتزو سنگينه و به جلو ميفته باعث صدمه يا ضربه به سراو خواهد شد. هنگامي که سگ شيتزو کراس را  بغل مي کنيد، خيلي مواظب باشيد. با حفظ امنيت بگيريدش و نذارين از دست يا مبل ها بپره.


 


سگ شيتزوکراس ذاتا گوشه گير و دوست داشتني هستند به همين دليل بايد خيلي زود با محيط اطراف خود آشنا و تربيت شوند. زيرا مانند  هر سگ ديگه اي، ممکن است  اگر در هنگامي که خيلي کوچک هستند اجتماعي نشوند، ممکن است  ترسو شوند.


 


 


 


تغذيه سگ شيتزو کراس


 


غذاي روزانه سگ شيتزو کراس بهتر است  شامل نيم تا يک ليوان غذاي خشک با کيفيت در روزباشد . به طور کلي ميزان غذايي که سگ بالغ مي خورد، به اندازه، سن، ساختار بدن، متابوليسم و ميزان فعاليت سگ بستگي دارد. سگ ها نيزمثل آدم ها هستند و همه شون به يک  اندازه غذا نمي خورند. به همين دليل يک  سگ فعال بيشتر از يک سگ تنبل به غذا نياز دارد. کيفيت غذا هم در تغذيه سگ شيتزو کراس بسيار مهم است. به طور کلي هرچه  کيفيت غذاي سگ  بهتر باشد، سگ بيشتر تغذيه مي کند.


 


سگ شيتزو کراس


سلامت دندان درسگ  شيتزو کراس


اين نژاد اغلب به دليل اندازه کوچک دهانش رشد  دندان هايشان با مشکل مواجه مي شود. به همين دليل سگ شيتزو کراس  با مشکلات مربوط به دندان هارا دارد . از اين رو ضروري است که به طور منظم به دامپزشکي مراجعه کند و مراقبت از دندان براي يک شيتزو ضروري است و ممکن است نياز به برخي از مداخلات دندان پزشکي داشته باشد مانند کشيدن برخي دندان ها براي جا شدن ديگر دندان ها در دهان داشته باشد.


هم چنين مشکلات لثه مانند ايجاد پلاک و جرم دندان هم در نژاد سگ شيتزو کراس  زياد ديده مي شود.اگر شما يک شيتزو داريد رسيدگي به دندان هاي او بسيار مهم است و مسواک زدن روزانه به حذف پلاک و جرم دندانهاي او ‌کمک مي کند. اگر شما رسيدگي هاي لازم را انجام ندهيد او مبتلا به بيماري لثه  خواهد شد که مي تواند منجر به از دست دادن زودرس دندان هايش شود.


علاوه بر مسواک زدن روزانه دندان ها شما بايد با در نظر گرفتن برخي اسباب بازي هاي مخصوص براي جويدن به رفع جرم هاي دندان او کمک کنيد.


همچنين اجتناب از مصرف بيش از حد تنقلات يا مواد غذايي با کيفيت پايين و غني از نشاسته و قند و شکر نيز به سلامت دندان هاي او کمک مي کند.


 


نکاتي درباره سگ شيتزو کراس


– توجه کنين که قيمت سگ شيتزو کراس از قيمت يک شيتزوي اصيل پايين تراست حتي اگر ظاهرش از نظر شما بهتر از شيتزوي خالص باشد.


-وقتي قراره يک سگ شيتزو کراس بخريد، حتما از فروشنده بپرسيد که اين سگ از ترکيب چه نژادي با شيتزو متولد شده و از او بخواهيد عکس پدر و مادرسگ را به شما نشان دهد.


– سگ شيتزو کراس ويژگي هاي سگ شيتزو رو نداره و خريدش مثل خريد هر نژاد ميکس ديگه اي خوبي ها و بدي هاي خودش رو دارد.


-يکي از ويژگي هاي  خريد  شيتزو کراس اين است  که بيماري هاي نژادي متداول در شيتزوها در سگ شيتزو کراس کمتر ديده مي شود.


البته اين نکته را درهنگام خريد سگ شيتزو کراس بدانيد که  شخصيت و ظاهر اونا در بزرگسالي غير قابل پيش بيني  است و بايد انتظار هر چيزي رو داشته باشيد.


 


 


قبل از خريد سگ شيتزو کراس به اين نکات توجه کنيد


در آخر بايد گفت که شيتزوها ممكنه کمي لجباز و بداخلاق هم باشند به همين دليل لازم است  در بچگي به خوبي و با حوصله تربيت شوند و آموزش هاي لازم را خيلي جدي و با صبر و حوصله به آنها  ياد دهيد.


شيتزوها بخاطر ذات مهرباني که دارند خيلي زود با آدما و سگهاي ديگركنارمي آيند و هرچند ممكنه تو اولين برخورد با غريبه ها کمي  بداخلاقي كنند اما خيلي زود و سريع با آنها دوست مي شوند.


 


 


 


سگ شيتزو کراس


اگر شما قصد خريد يک شيتزو اصيل را داريد حتما بايد پدر و مادراو را ببينيد كه همه مشخصات يك شيتزو اصيل رو داشته باشند، چون اين نژاد توي ايران خيلي با نژادهاي ديگه ميكس شده خالصش كميابتر شده، در غير اين صورت توله هايي مانند سگ شيتزو ترير و شيتزو کراس  که فروخته ميشن حتما ميكس هستند و اصيل نيستند، اين سگ هاي خيلي خوشگل و سگ هايي خوبي هستند  در آخر اين نکته را ياد آور شويم که شيتزو ها ريزش مو ندارند و براي كسايي كه آلرژي دارند مناسب هستند.


 


اسامي شيتزو کراس


مال شي: کراس شيتزو و مالتيز (معروف ترين کراس شيتزو)


شينزه: کراس شيتزو و  پکينيز


شي پو: کراس شيتزو و پودل


شورکي زو: کراس شيتزو و يورکشاير ترير


کوک آ زو: ميکس کاکر اسپانيل و شيتزو


 


قيمت سگ شيتزو


قيمت سگ شيتزو در بازار بسيارمتنوع است  و دليل اصلي آن هم مب تواند  وجود کراس هاي اين نژاد با نژادهاي ديگر باشد.


قيمت سگ شيتزو کراس (در صورتي که کراس واقعي باشن نه ميکس چند نژاد نامعلوم) در بازار از حدود 1 ميليون تومن شروع مي شود. اين کراس ها بسته به ظاهرشون تا 3 ميليون تومن هم قيمت گذاري شده اند.پيدا کردن و خريد سگ شيتزوي اصيل در ايران کمي مشکل است و ادر صورت پردا شدن  قيمت بالايي  خواهد داشت.


 


 


 شستشو سگ شيتزو کراس


براي شستشو اين سگ  اصول خاصي وجود ندارد اما شستشو و حمام زياد، مي تواند پوست و موهاي شيتزو را خشک کند.


تقريبا يکبار در ماه، انتخاب صحيحي براي تعداد حمام سگ شيتزوي شما خواهد بود. البته اين موضوع بستگي به کثيفي سگ شما خواهد داشت.


زيرا ممکن است به هردليلي مانند پياده روي و يا هر اتفاق ديگري سگ شما، نياز به حمام داشته باشد. براي جلوگيري از ريزش موي سگ شيتزو، بايد حداقل يکبار در روز موهاي سگ را شانه يا برس بکشيد.


سگ شيتزو داراي موهاي بلندي است اما اين به معني داشتن خز نيست. به مانند موهاي سر انسان، بايد از موهاي سگ شيتزوي خود مراقبت و نگهداري کنيد.


به موهاي اطراف چشم هاي سگ خود توجه ويژه اي داشته باشيد. اگر شيتزوي شما داراي موهاي بلندي است، موهاي اطراف چشم  سگ را گره زده يا ببنديد و يا قسمتي را ببافيد.


 


سگ شيتزو کراس


آيا سگ شيتزو کراس مناسب آيارتمان است؟


 


بايد با صراحت گفت اين نوع سگ مناسب آپارتمان است , آنها واقعا نژاد مناسبي براي خانه و آپارتمان هستند .


اين سگ ها  در داخل خانه تا حدودي فعال هستند و به خاطر سطح انرژي متوسط اشان , با در اختيار نداشتن حياط نيز مشکلي ندارند , اما تمامي اين مسائل ارتباطي به ضرورت ورزش روزانه ي آنها ندارد.


  سطح تحمل آنها در مورد زندگي در داخل آپارتمان هست . در داخل آپارتمان اين سگ ها شاد و خوشحال هستند  , اما نبايد تصور کرد که زندگي آنها و امکانات اشان مي توان از سطح کيفي کمتري نسبت به نژادهاي ديگر برخوردار باشند , بلکه آنها نيازمند توجه و محبت شما هستند , همچنان عاشق بازي کردن با صاحبشان و همراهي کردن آنها هستند .


 


 


 


 


رنگ بندي شيتزو


سگ نژاد شيتزو از جمله نژاد هايي است که در همه رنگ ها ديده مي شود. رنگ هاي سفيد، قهوه اي، مشکي و خاکستري در ايران بيشتر ديده مي شود. اما رنگ هاي جگري، آبي و بلوطي هم گزارش شده است.
بيني اين سگ معمولاً تيره است به جز در رنگ جگري که بيني هم جگري رنگ است و در موارد خاکستري که بيني کمي سفيد ديده مي شود.سگ نژاد شيتزو بسيار با نژاد هاي ديگر ترکيب و هيبريد گيري شده است به همين دليل رنگ بندي هاي بسيار متفاوتي در آن ديده مي شود.


 


https://arshapet.com/

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نالي youmovies رخشان استخدام- Iran Download دکتر سجودي دانستنی های دنیای وب سفر دانلود آهنگ جدید ایمان بلک سیک حس هفتم حس جاري زندگي کافه متروک فیلتر شنی