فيزيوتراپي در منزل تهران

هزينه فيزيوتراپي در منزل


 هزينه

فيزيوتراپي در منزل تهران :پايين بودن هزينه فيزيوتراپي در منزل دربرخي مراکز با توجه به تعداد عضو نياز مند به فيزيوتراپي و مشکل بيمار توسط فيزيوتراپيست مشخص مي شود.نکته قابل توجه اين مي باشد که برخي از مراکز فيزيوتراپي در منزل جهت افزايش بيماران خود ، تعرفه بسيار کمي براي فيزيوتراپي در منزل ارائه مي دهند.مرينات فيزيوتراپي تمرينات حرکتي و روشي فيزيکي است که براي کاهش درد و افزايش  تحرک مفاصل فرد استفاده مي شود. متخصصان فيزيوتراپ اغلب تمرينات فيزيوتراپي را براي درمان بيماران انجام مي دهند دراين جا با تعدادي ازتمرينات فيزيوتراپي براي درمان درد مفصل کمر،گردن و پا آشنا مي شويم که شما مي توانيد اين تمرينات را درخانه انجام دهيد.


 


علت پايين بودن  هزينه  فيزيوتراپي در منزل در برخي  کلينيک ها


برخي کلينيک ها به منظور پايين آوردن هزينه فيزيوتراپي در منزل ، از افراد غير حرفه اي و بدون تخصص که به صورت تجربه اي فيزيوتراپي را آموخته اند و تحصيلات آکادميک و تخصصي در دانشگاه ها ندارند استفاده مي کنند.


 نحوه محاسبه تعرفه فيزيوتراپي در منزل


به جرات مي وان گفت که امروزه،  خدمات فيزيوتراپي در منزل جايگزين مراجعه بيماران به مراکز درماني جهت دريافت اين خدمات توانبخشي شده است. اغلب متخصصان اين حوزه بر اين باورند که مراجعه به مراکز درماني براي دريافت خدمات فيزيوتراپي بسيار  براي بيمار خطر آفرين است


علاوه بر آنکه ممکن است بيماري افراد بيشتر تداوم يابد روند بهبودي کند تر شود، حرکت براي برخي مشکلات زيادي را در پي خواهد داشت. از اين رو ديگر نيازي به حضور بيمار در اين مراکز درماني  نيست و امروزه  تنها با يک تماس با کلينيک هايي که خدمات  فيزيوتراپي ارائه ميدهند  مي توان فيزيوتراپ را به منزل برد و از خدمات فيزيوتراپي در منزل بهره مند شد


هرينه فيريوتراپي منزل


قيمت فيزيوتراپي در منزل


در مراکز توانبخشي معمولا  از فيزيوتراپيست هاي با تحصيلات آکادميک و دانشگاهي استفاده مي نمايد تا کيفيت خدمات خود را  به بيماران بالا ببرد.به همين علت ميشود اين  اطمينان خاطر را داشت که قيمت فيزيوتراپي در منزل را به صورت منصانه دريافت ميشود  به صورتيکه در نحوي که از طرفي در کيفيت خدمات ما تاثير گذار نباشد و باعث کاهش کيفيت خدمات نشود و از طرفي ديگر از نظر فشار مالي بر روي بيمار نباشد.


فايده مهم فيزيوتراپي براي بدن


سوالاي براي اغلب افراد پيش مي آيد اين است که آيا فيزيوتراپي واقعا در درمان موثر است؟فيزيوتراپها معتقدند فيزيوتراپي شيوه‌اي با ميزان ريسک پايين و فوائد بسيار است که مي‌توان با استفاده از آن بسياري از بيماري‌هاي مختلف را تشخيص داد و درمان کرد.


فيزيوتراپي به تمامي افراد در سنين مختلف که به دليل مشکلات پزشکي، بيماري‌ها يا مجروحيت‌ها، توانايي عادي خود در حرکت کردن را از دست مي‌دهند کمک مي‌کند و موجب مي‌شود که بيمار به سطح سابق توانايي جسمي خود بازگردد.متخصصان  اغلب در بروز اولين نشانه يک مشکل به فرد توصيه مي‌کنند فيزيوتراپي انجام داده و محتاط‌ ترين و متعادل‌ترين گزينه بهترين است.


 


 


 


از جمله فوايد فيزيو تراپي در منزل :


1-پيشگيري از برخي جراحي‌ها:


در صورتي که فيزيوتراپي به از بين بردن درد يا درمان جراحت کمک کند نيازي به عمل جراحي نيست و در صورتي که انجام عمل جراحي لازم باشد از فيزيوتراپي پيش از عمل بهره برده‌ايد. همچنين اين روش موجب مي‌شود بيمار پس از عمل جراحي سريع‌تر بهبود يابد زيرا بيمار نسبت به قبل از توان بدني بيشتري برخوردار مي‌شود.


2- کاهش يا از بين بردن درد:


درمان‌هايي از قبيل تحريک الکتريکي يا فراصوتي به تسکين درد بيمار  کمک مي‌کنند و توان ماهيچه‌ها و عملکرد مفاصل را براي کاهش درد کمر بهبود مي‌بخشند. چنين درمان‌هايي همچنين از بازگشت مجدد درد جلوگيري مي‌کنند.


3-بهبود توان حرکتي:


اگر بيمار  در ايستادن، حرکت کردن و راه رفتن دچار مشکل است ، فيزيوتراپي  ميتواند کمک‌کننده باشد . همچنين انجام حرکات کششي و قدرتي توانايي جسمي براي حرکت کردن را تقويت مي‌کند.


4- بهبود شرايط جسمي پس از سکته مغزي:


بيماران به طور معمول پس از سکته مغزي بخشي از عملکرد و قدرت جسمي خود را از دست مي‌دهند. فيزيوتراپي باعث مي‌شود قسمت‌هاي ضعيف‌شده بدن قوي و محکم‌تر شوند.


5- پيشگيري از آسيب‌هاي ورزشي يا بهبود سريعتر آنها:


فيزيوتراپها مي‌دانند چگونه ورزش‌هاي مختلف مي‌توانند فرد را در معرض انواع خاصي از آسيب‌ديدگي‌ها قرار دهند و به همين دليل انجام تمرينات و حرکات متناسب با شرايط فرد را به او توصيه مي‌کنند.


 


 


 


6- کنترل ديابت و بيماري‌هاي عروقي:


به عنوان بخشي از طرح کنترل ديابت، ورزش و تمرينات فيزيوتراپي مي‌تواند به طور موثري به تنظيم قندخون کمک کند.


7-حفظ تعادل بدن و کاهش احتمال زمين‌خوردن:


زماني که فرد فيزيوتراپي را شروع مي‌کند از نظر خطر احتمالي افتادن و شکستگي ناشي از آن، معاينه مي‌شود و در صورتي که خطر افتادن براي فرد بالا باشد پزشک حرکت‌هاي ورزشي را به وي توصيه مي‌کند که شرايطي مشابه با زندگي واقعي را براي او شبيه‌سازي کند و خطر حرکات شديد بيمار را تهديد نکند.


8-کنترل مشکلات مرتبط با پيري:


با بالا رفتن سن افراد ، احتمال ابتلاي فرد به پوکي استخوان و آرتريت زياد  ميشود . فيزيوتراپي کمک مي‌کند تا افراد در اين گروه سني تحرک بيشتري داشته باشند و تا مدتي بيشتر از اين عارضه‌ها در امان بمانند.


9- کنترل بيماري‌هاي قلبي و ريوي:


در حالي که بيشتر بيماران پس از حمله قلبي دوره توانبخشي را به اتمام مي‌رسانند ممکن است فيزيوتراپي به بازگشت عملکرد جسمي بدن کمک کند.


10-کمک به کودکان در کنترل بيماري‌ها، آسيب‌ديدگي‌ها يا مشکلات حرکتي:


فيزيوتراپي مي‌تواند براي کودکان در بهبود مهارت‌هاي حرکتي و درمان مشکلات عصب شناختي موثر باشد.


 هزينه فيزيوتراپي در منزل تهران


 ميشود خدمات فيزيوتراپي در منزل تهران  براي بيماراني  مفيد است که توانايي لازم براي رفت و آمد به مراکز درماني را ندارند و از اين رو از جلسات فيزيوتراپي عقب خواهند ماند. مشکل خروج از منزل  و ترافيک سنگين شهري بزرگ  سبب شده تا خدمات فيزيوتراپي با استقبال ويژه اي رو به رو شود و توسط متخصصان بتوان اين خدمات را در منزل دريافت نمود.


دلايل مختلفي براي وم و ضرورت فيزيوتراپي در منزل ارائه شده که از جمله آن مي توان به:


کهولت سن، جراحي، انواع سکته مغزي و قلبي و شکستگي هاي بسيار زياد در اندام هاي آن اشاره کرد. در حقيقت اين شرايط نه چندان مساعد سبب ميشود تا بسياري از افراد ترجيح دهند تا از خدمات فيزيوتراپي در منزل خود استفاده  نما يند.


 متخصص فيزيوتراپ با امکانات مجهز به منزل بيماران ميروند و خدمات فيزيوتراپي در منزل را ارائه مي دهند. اين روش امروزه  بسيار کارآمد و با راندمان بالا نيازي به خروج از منزل براي بيماران وجود ندارد حتي ميتوان  اين خدمات به صورت غير حضوري درخواست داد و در نهايت فرد متخصص (خانم يا آقا) به منزل بيمار اعزام مي گردد.


 


دستگاه فيزيوتراپي خانگي چيست


دستگاه فيزيوتراپي خانگي وسيله‌اي است که اين روزها طرفداران زيادي پيدا کرده است. تقريباً همه ما در اطراف خود حداقل يک نفر را داريم که دچار مشکلات اسکلتي، عضلاني و يا عصبي مي‌باشد. اين نوع مشکلات پير و جوان نمي‌شناسد و در درازمدت افراد را درگير خود مي‌کند. بهترين روش درماني اين مشکلات، فيزيوتراپي است و چه چيزي بهتر از اينکه به‌جاي مراجعه مکرر به مراکز فيزيوتراپي، فيزيوتراپي را به خانه خود ببريم.


دستگاه فيزيوتراپي خانگي ابزاري براي تسکين دردهاي مزمن (مانند دردهاي پايين کمر) و يا دردهاي حاد ( مانند دردهاي حاملگي يا دردهاي پس از جراحي) محسوب مي‌شود. اين دستگاه از طريق ارسال انرژي الکتريکي با طول‌موج‌هاي مختلف به اعصاب، تأثير خود را مي‌گذارد. اين انرژي از طريق الکترودهايي که روي پوست قرار مي‌گيرد، منتقل مي‌شود. براي همين به انتقال انرژي به اين طريق، تحريک عصبي از روي پوست يا TENS گفته مي‌شود.قبل از اينکه يک دستگاه‌ فيزيوتراپي در منزل براي خود تهيه کنيد، مي‌بايست دانش خود را در زمينه فيزيوتراپي و همچنين نحوه عملکرد و روش استفاده از اين دستگاه افزايش دهيد.


معرفي رشته فيزيوتراپي


رشته فيزيوتراپي که جزء رشته‌هاي توان‌بخشي محسوب مي‌شود، از زيرگروه‌هاي رشته تجربي است و فردي که درنهايت از اين رشته فارغ‌التحصيل مي‌شود (فيزيوتراپيست) قادر است با استفاده از تکنيک‌هاي دستي، تمرينات ورزشي و دستگاه‌هاي ايجادکننده جريان الکتريکي، بر روي بهبودي توان ازدست‌رفته عضو هدف کار کند.

يکي از مهم‌ترين کاربردهاي فيزيوتراپي درمان بيماري هاي دستگاه حرکتي بدن مي‌باشد. بيماري هاي تنفسي و دستگاه قلبي-عروقي نيز مي‌توانند تحت درمان با فيزيوتراپي قرار بگيرند. فيزيوتراپي با بهره‌گيري از ترکيب ورزش، ماساژ و دستگاه‌هاي مولد انرژي الکترونيکي مي‌تواند يکي از مؤثرترين روش‌هاي درماني دردهاي استخواني-عضلاني و غيره باشد. اين روش عموماً بر جراحي ترجيح دارد و در اکثر موارد از درمان‌هاي دارويي نيز مؤثرتر است.


چه انتظاري از دستگاه فيزيوتراپي خانگي داشته باشيم


ميزان گرفتن نتيجه و زمان به نتيجه رسيدن شما از دستگاه فيزيوتراپي خانگي بستگي مستقيم به‌شدت و دوره درد شما دارد. ممکن است درمان شما چند روز طول بکشد و يا ممکن است هفته‌ها و يا ماه‌ها زمان نياز داشته باشد. برحسب ويژگي‌هاي پوست و ميزان مقاومت آن، نوع درد و تفاوت‌هاي فردي در مکانيسم‌هاي کنترل درد، نتايج متنوعي حاصل خواهد شد.


زماني که از هر روش فيزيوتراپي، از جمله دستگاه فيزيوتراپي خانگي استفاده مي‌کنيد، بايد صبور باشيد. بسياري از بيماران پس از استفاده از دستگاه فيزيوتراپي خانگي نتايج خوب تا عالي را گزارش کرده‌اند. آن‌ها اعلام کردند که ابتدا قابليت کنترل درد را پيداکرده‌اند و سپس تسکين درد را تجربه کرده‌اند و درنهايت به کاهش استفاده از داروهاي ضد درد دست پيدا کردند. برخي از بيماران مبتلا به دردهاي مزمن نيز به‌طور دائم درمان مي‌شوند.


علت پايين بودن  تعرفه  فيزيوتراپي در منزل دربرخي مراکز و کلينيک ها


قيمت فيزيوتراپي در منزل با توجه به تعداد اعضاي  بيمار نياز مند به فيزيوتراپي و کاردرماني  و مشکل فرد  توسط متخصص فيزيوتراپي مشخص شود


نکته قابل ذکر  اين است  که برخي از مراکز  و کلنيک هاي فيزيوتراپي  جهت افزايش بيماران خود ، تعرفه  بسيار کمي براي فيزيوتراپي در منزل ارائه مي دهند.برخي کلينيک ها مجهز به منظور پايين آوردن قيمت فيزيوتراپي در منزل ، از اشخاص غير حرفه اي و بدون تخصص که بصورت تجربه اي فيزيوتراپي را آموخته اند و تحصيلات آکادميک و تخصصي در دانشگاه ها ندارند استفاده ميکنند.


تکنيکهاي فيزيوتراپي در منزل


**ورزش‌_ تمرين درماني


ورزش :  به هر فشار جسماني کنترل‌ شده‌ اي گفته ميشود که به بدن وارد ميشود و با استفاده از آن ميتوانيم باعث بهبود توانايي ، محدوده? حرکتي يا انعطافپذيري بدن بشويم .  ورزش و تمرين کردن دو حالت دارد :

** غيرفعال :


ورزش غيرفعال زمانيست که فشار ، از سوي فردي  ديگري ، مثلا درمانگر ، به بدن  فرد وارد ميشود. اگر دقت کرده باشيد ، در مسابقههاي فوتبال گاهي بازيکن ي ، پاي بازيکن ديگري را بلند ميکند و به آن فشار مياورد اين حرکت در واقع مثالي است از ورزش غيرفعال که هدفش کاهش گرفتگي* عضله? همسترينگ پشت ران*  است .

** فعال :


ورزش فعال را خود فرد انجام ميدهد . بطور مثال : راه رفتن بر  روي تردميل نوعي ورزش فعال است .چه جلسات درماني فيزيوتراپي‌تان در مراکز  برگزار شود و  چه در بيمارستان  ، درمانگاه و چه در منزل ، در هر صورت به‌ احتمال قوي نوعي از ورزش‌ درماني براي بيمار  تجويز خواهد شد ،

چرا که تأثير به سزايي بر بهبود وضعيت حرکتي بدن شما خواهد داشت . در بسياري از مواقع هم ورزشهايي  توسط متخصص فيزيوتراپي تجويز ميشود که بايد در خانه براي خودتان انجام بدهيد و تمرينشان کنيد . اين تمرينهايي که خودتان بتنهايي يا به ياري  يک متخصص حرفه اي  فيزيوتراپي با تجربه  انجام ميدهيد ، تأثير بسياري بر توان‌بخشي و بازگشت بيمار  به حالت عادي خواهند داشت.
استفاده از تکنيک  ماساژ درماني در فيزيوتراپي در منزل


ماساژ به معناي استفاده از دستها براي ورز دادن بافتهاي آسيب‌ ديد ه  بدن ، بمنظور کاهش درد ، افزايش گردش خون و کاهش گرفتگي عضلات است . تکنيکهاي متنوعي براي ماساژ دادن وجود دارد که از آن جمله ميتوان به ماساژ نقاط حساس و ماساژ بافت عميق اشاره کرد و  متخصص فيزيوتراپي  بسته به صلاح ديد خود از ميان‌ آن ها انتخاب خواهد کرد.

استفاده از تکنيک _  متحرک‌سازي مفاصل  توسط  کارشناس فيزيوتراپي


قيمت فيزيوتراپي در منزل  : اين روش درماني مربوط به زمانيست که متخصص فيزيوتراپي ، مفاصل بدن را به‌شکل غيرفعال در جهت‌هاي مشخصي به حرکت درمي‌آورد . اين روش باعث کاهش درد و بهبود وضعيت حرکتي  بيمار ميشود . زمانيکه صحبت از مفاصل بدن ميشود ، بيشتر ما  اکثرا تصور ميکنيم کارکرد و حرکتي شبيه به لولاي در دارند ، اما حرکتي شبيه به سر خوردن هم وجود دارد که ميان مفاصل بدن اتفاق ميافتد . متحرکسازي مفاصل از سوي  متخصص فيزيوتراپي باعث افزايش اين نوع از حرکت در  مفاصل ميشود . جهتي که از آن نيرو وارد ميشود و ميزان فشاري که درمانگر  وارد ميکند ، تعيين‌کنند ه ميزان تحرک هر مفصل خواهد بود .


با وجود اينکه متحرک‌سازي مفاصل بعنوان روش درماني غيرفعالي شناخته ميشود ، درمانگر  ميتواند به شما تکنيکهايي را آموزش بدهد که با استفاده از آنها خودتان پياده‌سازي اين روش درماني را بعهده بگيريد . با بکارگيري اين تکنيکها ميتوانيد به روند بهبود تان سرعت بدهيد و به‌علاوه ، از بروز مشکلات آتي پيش گيري کنيد.
https://ahmadigol.com/

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: فيزيوتراپي ,منزل ,استفاده ,خدمات ,ميشود ,بيماران ,فيزيوتراپي خانگي ,خدمات فيزيوتراپي ,دستگاه فيزيوتراپي ,متخصص فيزيوتراپي ,تحصيلات آکادميک ,دستگاه فيزيوتراپي خانگي ,توسط متخصص فيزيوتراپي ,منظور پايين آوردن
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کلکسیونر اکشن فیگور های خاص فروشگاه نهال گردو خوشه ای نوسان قیمت دلار در روز دل نوشته جامع ترین اطلاعات سئو حرفه ای بيوگرافي بانو نازنين بياتي خريد ملک در ترکيه بهترین ها asamelk