بهترين متخصص ارتوپد ايران

بهترين متخصص ارتوپد ايران


بهترين متخصص ارتوپد ايران : درد استخوان کمتر از درد مفصل و درد عضله شايع است . درد در استخوان عبارت است از حساسيت شديد به درد و احساس شديد درد و هر نوع ناراحتي در يک يا چند استخوان در بدن يايد بدانيد که اين درد با درد هاي عضلاني و مفصلي متفاوت است درد استخوان معمولا به بيماري هايي نسبت داده مي شود که مي توانند عملکرد عادي يا ساختار استخوان را تحت تاثير قرار دهند .


 


 


بهترين متخصص ارتوپد ايران


 


گاهي علت درد در  استخوان ها واضح است مانند  : شکستگي و در مواردي هم ممکن است تشخيص علت آن نياز به بررسي بيشتري داشته باشد البته بايد توجه داشت که علت درد در استخوان ها هرچه باشد مهم بوده و بايد جدي گرفته شود که معمولا در اين مواقع توصيه مي شود که براي درمان به بهترين متخصص ارتوپد ايران مراجعه کنيد.


 


دلايل استخوان درد:


به گفته بهترين متخصص ارتوپد ايران : بسياري از دردهايي که بيمار در استخوان يک اندام حس مي کند ممکن است منشا استخواني نداشته و از محل ديگري ارجاع شده باشد .


مشکلاتي که در مفاصل نزديک به يک استخوان وجود دارند ممکن است موجب دردي شوند که در ناحيه استخوان حس شود .


تحريک اعصاب حسي در يک نقطه از بدن مي تواند موجب احساس درد در نقطه اي شود که از محل تحريک دور است .


در اين شرايط مغز افراد در تفسير محل درد دچار خطا مي شود در واقع وقتي حس درد چند نقطه از بدن شما توسط تنها يک عصب به مغز مي رود مغز ممکن ست در تفسير محل دقيق در دچار اشتباه شود .


بعضي از دلايل شايع استخوان درد شامل استئوآرتريت ، کشيدگي يا شکستگي هستند.عوامل خطرآفريني وجود دارند که مي توانند احتمال درد مفصلي را افزايش دهند که از آن جمله مي توان به موارد زير اشاره کرد:


**آسيب مفصلي به واسطه شرايطي مثل ارتروز و کشيدگي يا شکستگي  و يا عمل هاي جراحي


**استعداد ژنتيکي


**ساختار آناتوميک


**چاقي _ در اين مورد  بايد گفت که مفاصل با فشار بيش از حد مواجه هستند.


 


بهترين متخصص ارتوپد ايران


دردهاي عضلاني چيست؟


دردهاي عضلاني يا*ميالژي* بسيار  در بين افراد بسيار شايع هستند . اغلب اوقات افرادي که دچار درد عضلاني مي شوند ، عامل آن را به راحتي پيدا مي کنند زيرا درد عضلاني در بيشتر موارد به دليل کشيدگي ،  استرس و فشار زياد ، استفاده بيش از حد از عضلات و آسيب به آن ها حين کار يا  ورزش  ها و فعاليت بدني ايجاد مي شود  .


 


 


عوامل شايع و احتمالي درد عضلاني که بايد براي درمان آن ها به بهترين متخصص ارتوپد ايران مراجعه کرد عبارت اند از : 


**کشيدگي عضله :


اين آسيب بسيار شايع ست و اغلب بدنبال فعاليت فيزيکي ايجاد مي شود . درد ناشي از کشيدگي عضله مي تواند خفيف تا شديد باشد .


با اين حال بيشتر اين درد ها خفيف هستند و نيازي به درمان ندارند . کشيدگي عضلات بر تاندون ها نيز اثر مي گذارد.


تاندون بافتي ست که عضله را به استخوان ها  متصل مي کند . اين آسيب بيشتر در ناحيه ساق پا ، ران ها و کشاله ران ايجاد مي شود از ساير علائم و نشانه هاي کشيدگي عضله مي توان به گرفتگي عضلاني و احساس سفتي يا حساسيت در عضلات اشاره کرد.


 


 


**فيبروميالژيا :


فيبروميالژيا يک بيماري مزمن است که بيمار را دچار خستگي عمومي و دردهاي گسترده در عضلات و مفاصل مي کند .


از آن جايي که علائم و نشانه ها ي  اين بيماري ، ذهني تلقي مي شوند به راحتي نمي توان عامل ايجاد آن را پيدا کرد .


بعضي از افراد بر اين باورند که درد ناشي از اين بيماري بر اثر درک نادرست مغز و اعصاب از درد و بازخورد بيش از حد آن ها نسبت به سيگنال هاي طبيعي درد ايجاد مي شود.


در بيماري  فيبروميالژيا ، نقاط خاصي از بدن تحت عنوان نقاط ماشه‌ اي دچار درد مي شوند . حتي فشار جزيي روي اين نواحي ، درد و حساسيت ايجاد مي کند .


اين نقاط در هر ناحيه از بدن شما مي توانند ايجاد شوند اما بيشتر در ناحيه  پشت گردن يا  با لاي شانه يتان ، در  بالا ي سينه ، زانو ها و يا در  ناحيه بيروني آرنج و لگن احساس مي شوند .


در واقع اگر دردهاي  اسکلتي- عضلاني بي‌ دليل باشند و حداقل براي 3 ماه باقي بمانند به فيبروميالژيا نسبت داده مي شوند به گفته بهترين متخصص ارتوپد ايران ، از ديگر علائم اين بيماري مي توان به احساس خستگي با و جود خواب کافي  _ مشکل در خواب ، سردرد ، افسردگي ، استرس و مشکل در تمرکز براي بيمار  اشاره کرد .


 


**عفونت‌ ها :


عفونت‌ هايي مانند سرماخوردگي ، آنفلوانزا ، فلج اطفال و عفونت هاي ميکروبي مي توانند با درد عضلاني همراه باشند . درد عضلاني ناشي از سرماخوردگي و آنفلوانزا  بيشتر در  ناحيه ي  ، دست ها و پا ها و پشت گردن احساس مي شود.


اين درد گاهي به قدري شديد ست که حرکت و انجام فعاليت هاي عادي و ساده را هم دشوار مي کند براي کاهش درد عضلاني ناشي از عفونت هاي دستگاه تنفسي معمولا از داروهايي مانند استامينوفن و ايبوپروفن استفاده مي شود عفونت هاي ديگري مثل :  بيماري لايم و عفونت غذايي با باکتري سالمونلا نيز مي توانند با ضعف و درد عضلاني همراه باشند .


 


  


 


**بيماري هاي خودايمني :


سيستم ايمني در حالت عادي با عوامل خطر مثل عفونت ها و باکتري ها مبارزه مي کند تا بدن را سالم نگه دارد .


در بيماري هاي خودايمني  اين سيستم به اشتباه بافت هاي سالم بدن افراد را عامل خارجي تلقي مي کند و به آن ها حمله مي کند.


اين حمله با توجه به نوع بافت درگير مي تواند با علائم  و نشانه هاي مختلفي همراه باشد .  بيماري هايي  مانند : لوپوس ، درماتوموتيسيت  و روماتيسم مفصلي از گروه اين بيماري ها هستند.


لوپوس معمولا باعث خستگي شديد، درد و تورم مفاصل، دردهاي عضلاني، سردرد، حساسيت پوستي، ريزش مو، کم‌خوني، مشکل در انعقاد خون و… مي‌ شود.


درماتوموتيسيت هم نوعي بيماري التهابي نادر ست که با حساسيت هاي  پوستي ، ضعف عضلاني ، التهاب ، سفتي و حساسيت در عضلات ، مشکلات ريه ، خستگي  ، کاهش وزن بي دليل و تب همراه است همچنين بايد اشاره کرد که  روماتيسم مفصلي نيز باعث درد هاي مفصلي و عضلاني ، آسيب به مفاصل و تورم در مفاصل مي شود .


 


 


**کمبود پتاسيم يا هيپوکالمي :


پتاسيم در عملکرد سلول هاي عصبي و قلبي و انتقال مواد از غشاي سلول نقش بسيار مهمي دارد .


کاهش سطح خوني پتاسيم در بدن مي‌تواند از آثار جانبي بعضي داروها، کاهش دريافت غذايي پتاسيم، اسهال، استفراغ، سيروز کبدي يا آسپيراسيون باشد.


مصرف بعضي داروها مثل داروهاي مدر نيز مي‌تواند باعث کاهش سطح پتاسيم خون ‌شود.


از علائم هيپوکالمي مي‌ توان به احساس خستگي، انقباض، ضعف و درد عضلاني، خواب‌آلودگي، يبوست و بي‌ نظمي ضربان قلب اشاره کرد.


 


 


 شايع ترين علل درد استخوان:


 


بهترين متخصص ارتوپد ايران


**ضربه به استخوان:


ضربه به استخوان ها  که معمولا به دنبال آسيب هاي ناشي از  تصادفات يا سقوط از ارتفاع ات ، حادثه هاي  ورزشي و حوادث حين کار ايجاد مي شود مي تواند موجب شکستگي استخوان شده و همين شکستگي ايجاد درد شد يد ي در محل آسيب ديده کند.


در اين موارد علت درد استخوان واضح ست . با اين حال موارد ديگري از آ سيب هاي استخواني به دنبال ضربه وجود دارند که به راحتي آشکار و واضح نيستند ولي موجب درد استخوان مي شوند.


ضربه به استخوان ممکن ست موجب شکستگي مويي آن شود که در راديوگرافي که بهترين متخصص ارتوپد ايران تجويز کرده به سادگي ديده نمي شود . البته اين شکستگي ها در روش هاي ديگر تصويربرداري مانند سي تي اسکن ديده مي شوند.


ضربه به استخوان مي تواند موجب خونريزي در درون استخوان شود . اين وضعيت ممکن است نه در راديوگرافي ساده و نه در سي تي اسکن ديده شود و روش تشخيص آن ام آر آي است.


ضربات مکرر به استخوان  ها در ورزشکاراني که حرکات شديد و مکرر بدني انجام مي دهند مي تواند موجب شکستگي استرسي شود .


اين نوع شکستگي در مراحل  اوليه در راديو گرافي ساده ديده نمي شود و راه تشخيص آن* ا م آر آ ي و يا  اسکن راديو ايزوتوپ * است.


 


 


**پوکي استخوان:


استئوپروز يا همان پوکي استخوان مي تواند موجب درد استخوان در محلي شود که دچار ضعف و سستي شده است  استئومالاسي هم که به علت کمبود کلسيم و ويتامين دي ايجاد مي شود مي تواند موجب ضعف و به دنبال آن درد استخوان شود .


 


**عفونت استخوان:


استئوميليت يا همان عفونت استخوان مي تواند علت درد آ ن باشد . وقتي عفونت استخوان حاد است تشخيص آ ن راحت تر و واضح تر است با اين حال عفونت هاي مزمن استخوان مي تواند موجب دردها يي شود که تشخيص آن مشکل تر است . آزمايش هاي  پارا کلينيکي و روش هاي تصويربرداري مي تواند به تشخيص علت درد کمک شاياني  کند .


 


 


بهترين متخصص ارتوپد ايران


 


 


**سرطان استخوان:


تهاجم سلول هاي سرطاني به استخوان مي تواند موجب درد آن شود . سرطان استخوان ممکن است اوليه باشد يعني منشا سرطان از خود استخوان باشد در بعضي موارد هم سرطان استخوان متاستاز از نواحي ديگر است.


در اين موارد بافت ديگري از بدن سرطاني مي شود و سپس تهاجم اين سلول ها به استخوان ها موجب درگير شدن آن ها و درد استخواني مي شود .


سرطان هايي مانند : لوسمي يا سرطان خون هم مي تواند موجب درد استخوان شود .


 


 


**اختلال جريان خون استخوان:


وقتي به دلايلي خون رساني به استخوان متوقف مي شود استخوان دردناک مي گردد . به طور مثال در آنمي داسي شکل به دليل انسداد مسير جريان خون مويرگي به قسمت هايي از استخوان ، درد استخوان ايجاد مي شود .


اين دردها مي تواند به صورت حملاتي از درد باشد که شدت آن کم و زياد مي شود .


بهترين متخصص ارتوپد ايران براي تشخيص علت درد استخوان ها در ابتدا با بيمار صحبت کرده و اطلاعاتي راجع به مشخصات درد و سابقه مشکلات ديگر را مي گيرد و بعد از آن  محل درد و کل بدن را معاينه مي کند .


بررسي هاي آزمايشگاهي و تصوير برداري هايي مانند : راديوگرافي ، سي تي اسکن و ام ار آي به تشخيص علت درد استخوان کمک  شاياني مي کند.


  


 


بهترين جراح ارتوپد ايران کيست؟


ارتوپدي تخصص پزشکي اختصاص داده شده به تشخيص ، درمان ، توان بخشي و پيشگيري از صدمات و بيماري هاي سيستم عضلاني اسکلتي از بدن انسان مي باشد که شامل :  استخوان ها ، مفاصل  ، تاندون ها ، رباط ها ، عضلات و اعصاب است که اجازه مي دهد يک فرد حرکت کرده و فعال داشته باشد .


در اين رشته  از پزشکي با درمان ناهنجاري هاي مادر زادي ، پيشگيري و درمان بيماري هاي مزمن و آسيب سيستم اسکلتي عضلاني ارتباط دارد.


در حال حاضر  متخصصين ارتوپدي به بيماران در همه سنين از نوزادان  گرفته با کجي يا پيچيدگي پا تا ورزشکاران جوان که به جراحي آرتروسکوپي نياز دارند  اختصاص داده شده است.  اين رشته هم چنين به درمان شکستگي در استخوان ها نيز مي پردازد.


 


انتخاب متخصص ارتوپد:


انتخاب بهترين متخصص ارتوپد ايران يکي از مهم ترين تصميماتي است که شما در هنگام بررسي درمان و گزينه هاي جراحي براي مشکلات مفصلي خود مي‌گيريد.


در هنگام گرفتن اين تصميم، بايد براي پيدا کردن دکتر ارتوپدي که مناسب وضعيت شما باشد بايد با جراحان متعددي م کنيد.


از جمله اقداماتي که مي توانيد براي يافتن يک متخصص ارتوپد مناسب، به کار بريد مي توان به موارد زير اشاره کرد:  • از پزشک طب عمومي خود، خانواده و دوستان و منابع آنلاين براي پيدا کردن بهترين متخصص ارتوپد کمک بگيريد.

  • بررسي ميزان تجربه و گواهي نامه هاي جراح ارتوپد

  • ملاقات با جراح و بررسي رفتار و محيط کاري او


 


 


وظايف بهترين جراح ارتوپد ايران چيست؟


بسياري از بيماران سؤال مي کنندکه کار دکتر ارتوپد چيست يا جراح ارتوپد کجا را درمان مي کند.
پزشک ارتوپد پزشکي ست که در تشخيص ، درمان ، پيشگيري و توانبخشي اختلالات ، آسيب ها و بيماري هاي سيستم اسکلتي عضلاني بدن اموزش ديده است .


جراحان ارتوپد هم  براي درمان ضايعات عضلاني ، آسيب هاي ستون فقرات ، آسيب هاي ورزشي ، بيماري هاي دژنراتيو _ عفونت ها ، تومورها و ا ختلا لات مادرزادي هم از روش هاي  جراحي و هم  روش غير جراحي استفاده مي کنند.


 


https://doctorhakimi.ir/

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: عضلاني ,ارتوپد ,تواند ,بيماري ,موجب ,متخصص ,متخصص ارتوپد ,ارتوپد ايران ,بهترين متخصص ,تواند موجب ,اسکلتي عضلاني ,بهترين متخصص ارتوپد ,متخصص ارتوپد ايران ,جراح ارتوپد ايران ,سيستم اسکلتي عضلاني
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تجارت بين الملل سعدي seo جوان ايراني اخبار روز تکنولوژي و معرفي کسب و کارهاي آنلاين سایبان آموزشي - تخصصي ورزش سرا وبلاگی برای ورزش و فوتبال ایران مطالب مرتبط با محصولات کشاورزی jarahisoorat نوشته هاي سوفيا